Menu
SEPETİM

Polifenol Teknolojisi

Acvit’in Ürünlerinin Mucidi Doğal POLİFENOL Bilimi Nedir?

Yıllarda toprağın altında kalmış yaprak ve bitki atıklarının fosilleşmesi sonucu bu atıkların titizle ve itina ile toplanarak modern laboratuarlarda üretilen teknolojinsin adıdır. Tamamen doğaldır. 16 ve 17 yüzyıllarda, Avrupalı doktor ve şifacılar, çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmede turba (çürümüş bitkilerden elde edilen kömür) ekstrelerini kullandılar.
Zengin Avrupalılar, polifenol çamur banyolarının çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilinen Avusturya’daki ünlü Neydharting Polifenollerini düzenli olarak ziyaret ediyorlardı. Napolyon ve diğer ünlü Avrupalılar, kas ağrısı, eklem ve diğer sorunların tedavisi için bu polifenollere uğradılar. Polifenoller, çimen ve ağaç ayrışması sonucu neredeyse sadece organik maddeden oluşur. Ekseriyetle, Polifenollerin genel olarak ender veya önemli jeolojik yatak haline gelebilmesinin sebebi 30 – 60 yaşında olmalarıdır.

Bilim Adamları Polifenol Teknolojisi Diyor

Alman bilim adamları önemli maddeleri turbadan ilk izole edenlerdi. Bu sıvıyı tamamen karakterize etmek bugün bile çok zordu ancak büyük bir kısmı son zamanlarda keşfedilmiştir. En iyi tespit edilebildiği kadarıyla, humik asitler, çoklu altı-karbon aromatik halkaları ve birçok karboksilik asit fonksiyonel parçaları olan yüksek molekül ağırlıklı polimerlerdir. Bu maddeler, en az 300 yıl boyunca Avrupa’da yoğun ilgi konusu oldu. Onların tedavi değerini anlamaya yönelik olarak son 30 yılda çok büyük bir çaba sarf edilmiştir. Avrupa’da bu seviyede bir araştırmaya rağmen, Kuzey Amerika’da bu maddeler hakkında çok az şey bilinmektedir.

Polifenol Çalışmaları

Çalışmalar göstermektedir ki Polifenoller, serbest radikal gelişiminden koruma sağlayarak hücre zarlarının oksidasyonunu engelleyebilme yeteneği sayesinde cildi korurlar. Polifenollerin epidermiye nüfuz edişi kanıtlanmıştır. Polifenollerin iltihaplanmaya karşı etkilerinin Asetilsalisilik asit’in iki katı fazla olduğuna dair iltihabı azaltma yeteneği kayıt altına alınmıştır. Bundan başka, humik maddelerin toksik madde ve kirlilikleri bir dışa çeken büzücü eylemi vardır. Humik maddeler ayrıca, kan dolaşımını düzelten ve cilt metabolizması ve hücre yenileme sürecini6 aktive eden vazodilasyonu da etkiler. Ayrıca, çalışmalar polifenollerin egzama ve dermatit tedavisinde de fayda sağladığını göstermektedirler.

Polifonellerin Cilde Faydaları

Basitçe özetlemek gerekirse, polifenol molekülü cilde nüfuz edip kolayca emilerek yeni cilt hücrelerini yenilemek üzere sürekli besleyen etkin bir taşıyıcı kurye gibi görev yapmakta ve hücresel düzeyde şu faydaları sağlamaktadır:

Cildi Zararlı Serbest Radikallerden Korumak

– ANTIOKSIDANLAR – Yaşlılık belirtileri ve kızarıklık ve şişliklerin azaltılması
– ANTI-ENFLAMATUAR – Apaçık bir ten ve cilt hücrelerinin yenilenmesi
– BESLEYİCİ KURYE SİSTEMİ – Gençlik parlaklığının korunması ve hasarlı/yıpranmış cildin onarımı
– BİYOELVERİŞLİ BESLEYİCİ – Yuvarlak, yumuşak ve pürüzsüz cilt ve toksin ve kirlerin dışa atılması için
– ASTRENJAN – Aknesiz bir cilt için derin temizlenen gözenekler

Referanslar:

1. Schewe, Ch et al. Biomed. Biochim Acta 50(1991) 299-305
2. Wohlrab, W, et al. Pharazie, 39 (1984) 562-564
3. Klocking, R et al. Arzneimittelforschung, 18 (1968) 941-942
4. Dorfer, E., Munich University
5. Goecke, C., Frauenklinik, Luisenhospital, Aachen.
6. Klocking, R et al. Friedrich Schiller University Jena, Germany, 2005.

Doğallık Neden Daha İyi?

Sentetik ,“doğal veya hakiki olmayan; yapay veya yapmacık” ve “suni veya yapay yapılmış”; bir başka deyişle başka bir şey üretmek için birbiriyle reaksiyon halinde olan kimyasallar ile bir laboratuarda oluşturulmuş olarak tanımlanır. Sentetik hormonları mideye indiriyor, sentetik yiyecekler yiyor ve diş macunu, şampuanlar, nemlendiriciler, temizleyiciler gibi vücut bakım ürünlerinde sentetik içerikler kullanıyoruz. Uzun vadeli etkileri bilinmiyor, çünkü her biri zamanla farklı reaksiyon gösteriyor. Örneğin- pişirmek için sentetik vanilya ekstresi veya saf vanilya satın alabilirsiniz. Doğal içerikler doğadan gelir. Dikkatli seçilmişse, nazikçe işlenmişse, doğal içerikler cildiniz için gereken gerekli besini sağlarlar ve bünyeniz için sentetik içeriklerden çok daha iyidir. Kuzey Amerika’ya Avrupalıların yüzyıllardır bildikleri: Polifonellerin tedavi edici özelliklerini getiriyoruz; Bizler polifenollere erişmiş ve pazara ulaştıracak teknoloji geliştirmiş birkaç firmadan birisiyiz. Formüllerimiz o kadar çok faydalı içeriği kapsamaktadır. Ürettiğimiz her ürün cilt bakımı piyasasında eşsizdir. Polifenoller kullanılarak üretilen Siyah Cilt Maskemiz, siyah Şampuanımız, Losyonlarımız, kremlerimiz ve şampuanlarımız en saf doğal içeriklerden yapılmıştır. Bazı ürünlerimiz o kadar Doğal ki tabiri caizse yiyebilmekteyiz.

Bizim ürünlerimiz diğerlerinden nasıl oluyor da farklıdır?

Losyonlarımız, kremlerimiz ve şampuanlarımız en saf doğal içeriklerden yapılmıştır. Kremler zengin ve cildinize iyi gelmesi için antioksidanlarla ambalajlıdır. Sadece bir karşılaştırma, ortalama düzeyde bir cilt nemlendiricisi 20-21 içeriğe sahiptir ve sadece 2 aktif içerik olup kalanı dolgudur. Biz şifalı faydaları bilinen en saf bitkileri kullanıyoruz. Şimdi sıra Acvit Güzellik Maskesi- zengin, siyah maske, doğal sağlık şokunda Şampuan, losyon ve cilt kremlerimizin üretimini arttırmada çok başarılı olduk. Maske, eşsiz özelliklerinden dolayı en iddialı girişimimiz oldu ve bu ürünün en büyük özelliği (iddiası) uzun raf ömrüdür. Raf ömrünün ve ürünün kendisinin verim ve bütünlüğünü sağlamak istedik. Bunun için fark edersiniz ki açıldıktan sonra içeriğini istikrarlı koruyabilsin diye Maske az bir miktar koruyucu ihtiva etmektedir. Sağlıklı cilt için en iyi savunma beslenme ve korumadır. Ürünlerimizdeki doğal içerikler ve eşsiz polifenol ekstresi ihtiyacınız olan korumayı size sağlar. Acvit’te biz, ürünlerin bütünlüğünü korurken malzemelerimizin en az bir şekilde işleme girmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Saflık bizim için çok önemlidir. Ve bıraktığımız ayak izlerinin farkında olarak seçimlerimizi bilinçli yapıyoruz. Acvit’te gelişmelerden ve ürünlerin kadınlara, erkeklere ve çocuklara faydalı olmasından ötürü heyecan duyduk. Müşterilerden aldığımız olumlu geri dönüşlerden cesaret alarak gelecekte ürünlerimizi daha fazlasıyla paylaşmayı ümit ediyoruz.

Doğal Teknoloji Olan Polifenoller Wikipedia’da yerini almıştır
https://tr.wikipedia.org/wiki/Polifenol