İnsan vücudu Allah tarafından dizayn edilmiş bir mekanizmadır. Genç yaşlarda vücut eksiklikleri hissetmezken yaş ilerledikçe gedikler olmaya başlamaktadır.

Bunlardan biriside Hyalüronik asittir. Eksildikçe ciltte kırışıklıklar ve sorunları da beraberinde getirdiğine şahit olmaktayız.

Bu bağlamda özellikle kadınların ihtiyacı olan Hyalüronik asit hakkında sizlere bilgi aktaralım

Hyalüronik asit, aslında vücudumuzda var olan bir asittir. Cilt bağ dokusunda bulunur ve vücudun kendi kendine üretebildiği vücuttaki dengeleri kuran bir asittir.

Nem, esneklik ve dolgunluk konusunda etkileri olan hyalüronik asitin vücut tarafından üretimi de zaman geçtikçe azalma göstermektedir. Hal böyle olunca vücut eskisine oranla nem tutma özelliğini ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Vücut üretemediği Hyaluronik asiti dışarıdan almaya ihtiyaç duyar. 

 

Hyalüronik asit nedir?

Hyaluronik asit, hücre üretiminin hızlanmasına, hücre yenilenmesine yardımcı olan, su moleküllerini üzerine çeken ve kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülünü üzerinde tutabilen bir asittir. Bu sayede de cildin nemli ve esnek olmasını sağlamaya yardımcı asittir. Belirli bir yaştan sonra vücudun eskisi kadar çok üretemediği Hyaluronik Asiti dışarıdan almak, cildin çok daha canlı, dolgun ve sağlıklı görünmesini sağladığı belirtilmektedir.

Hyaluronik asit içeren ürünler düzenli olarak kullanıldığında cildin nem dengesini sağladığını ve cildi güçlendirdiğini gözlemleriz. Elastikiyet kaybı günden güne azalarak daha dolgun ve esnek görünmeye başladığını gözlemleriz. Cildin sağlıklı bir ışıltıya kavuştuğunu, ayrıca yaşlanmanın ilk belirtileri olan ince çizgilerin de görünümünün azaldığını gözlemleriz. Hyaluronik asit içeren bir serum kullandığında, üzerine uygulayacağın nemlendirici ürünün etkisini artırabilirsiniz.

Yani kısaca ileri yaşlarda vücudumuz ihtiyacı olan Hyaluronik asidi salgılayamadı için dışarıdan almak gerekmektedir.

Zor günler geçirdiğimiz pandemi döneminde de daha dikkatli olmamız gerekir. Özellikle gözaltı halkaları ve morlukları, cilt rengimizin soluklaşması, cansız hastamsı bir görüntü sergilemesi, kırışıklık, sivilce ve cildin pul pul dökülmesi gibi her türlü sorunla karşılaşmaktayız. Bu sorunlarınızı da Acvit Kozmetik Güzellik Uzmanlarına danışmanızı tavsiye ediyoruz.


Vücuttaki Hyalüronik Asit neden azalır?

Yapılan araştırmalarda vücudumuzda yaklaşık 16 gram civarında Hyalüronik Asit olduğu saptanmıştır. Hyalüronik asit vücudumuzdaki bütün dokulara dağıtılır. Vücudumuzun Hyalüronik asit üretebilme ve yenileyebilme özelliği ileriki yaşlarda hormonlardaki değişiklikten etkilenerek azalır.

Cilt bakımı düzenine Acvit Kozmetiğin serumları ve kremleri ciltteki Hyalüronik Asidin doğal sentezinin uyarılmasına yardımcı olur. Azalmış seviyelerin yenilenmesine yardımcı olur. İncelemeler, Hyalüronik Asidin topikal uygulaması sonrasında cildi daha nemli hale getirerek pH dengesine sağlamaya yardımcı olduğunu gözlemlemekteyiz.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 05545331931 Nolu whatsapp hattından Acvit Cilt Uzmanından bilgi alabilirsiniz.