Kadın ve erkeklerde cilt ve saçı diğerlerinden bir tık daha önde hareket ederek önem kazandığını hepimiz bilmekteyiz. Günümüzde de sıkça rastladığımız sorunların başında da saç ve cilt gelmektedir. Ondan dolayı saç ve cildimize önem vermekten başka çaremiz olmadığı aşikârdır. Bu ikisi arasında da cilt saçtan ufakta olsa daha önem kazandığı ortadadır.

Bu bağlamada insan cildi doğuştan itibaren berrak ve durudur. Kadınların cildi erkeklere nazaran daha temiz, pürüzsüz ve şeffaftır. Allah kadınlara cemal(güzellik) , erkelere celal(güç) sıfatını vermiştir. Kadınların güzelliği Allah tarafından bahşedilmiştir. Gelişen çevresel faktörler bir yana kadınların makyaj merakı ve temizliğini düzgün yapmamalarından dolayı cildin çabuk yaşlandığı istatistiklerde çok nettir.

Diyeceksiniz makyajdan nasıl vazgeçelim? Biz illa makyajdan vazgeçin demiyoruz. Zamanında ve yeterli miktarda kullanın. Kullanımdan sonra işi bittiğinde ise muhakkak yüzden tamamen çıkarın. Islak mendil, yıkama sütleri vs. kullanmayınız. Yüzünüzdeki serbest radikalleri cilt temizleme ve bakım sıvısıyla çıkarın. Sıvıları iyice yüzünüze yedirin, köpürtün daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın ki yüzünüzde 1 gram makyaj kalıntısı, partikül kalmasın. Bu şekilde yapmaz iseniz yüz kelepçesinden kurtulamaz. O partiküllere yüzünüzü esir edersiniz. Yüzünüzü esir alan serbest radikaller cildinize her türlü zararı verir. Sizlerde bilmeyerek cildinize eziyet etmiş olursunuz.

Makyajdan kadınları vazgeçirmemiz oldukça zor olduğu için temizliğini çok iyi yapmalarını tavsiye ediyoruz. Muhakkak makyaj serbest radikal bir atık duruma düştüğü anda çok iyi temizlenmesi gerekmektedir. Temizleme şeklini yukarıda anlattık.

Peki, Ne yapmanız gerekiyor?

Önce şunun altını çizelim. Cildiniz makyajlı veya kalıntıları kalarak uyursanız cilt nefes alamayacağı için yaşlandırmayı ve tahripleri tetiklemektedir.

Düşünün makyaj yaparak bir eğlenceye katıldınız. Eve dönüş yaptınız. İşte bu andan itibaren muhakkak yüzünüzdeki makyajları tamamen çıkartınız. Yüzünüzdeki makyajları cildinizde kalıntı kalmayacak şekilde çıkarmaya dikkat ediniz.

Bu konuda dermatologlar ve cilt uzmanları mineral bakımından zengin, besleyici, zeytinyağı ekstratlı, yüzü tertemiz yapıp, ana cildinizi ortaya çıkaran, cilde nefes aldıran, ferahtan ve cilt renginizi açan Acvit Cilt bakım ve Makyaj temizleme jelini önermektedir.

Bunun için güzellik ve cilt uzmanlarımızdan 05545331931 whatsapp hattından bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Bütün güzellikler sizlerin olması dileğiyle,