Selülit İçin Ne Yapmalı ?


Selülit Nedir

Selülit, çoğu zaman aşırı kilo alımı ile karıştırılan fakat aslında ilgisi olmamakla birlikte bölgesel olan dolaşım bozukluğunun bir şeklidir. Çoğu kez hormonal denge ile alakalı olarak bazen ise kalıtsal yatkınlıkla ilgili olarak meydana çıkar. Dolaşım bozuklukları, östrojen fazlalığı, sindirim sisteminde oluşan bozukluklar gibi pek çok sebepten oluşan selülit, kişilerin deri altında portakal kabuğunu andıran bir görünümün oluşmasına neden olur. Çoğu zaman kilosu fazla olmasa da yine kalıtsal yatkınlık nedeni ile selüliti olan insanlar bulunmaktadır. Fakat tabi ki de selülit oluşumunu en aza indirmek için gerekli tedbirlerinde alınması gerekmektedir.


Selülit Sorunu

Selülit kadınlar için ise sanki bir ömür boyu hiç düzelmeyecekmiş gibi gelen bu düzensiz görünüm, zaman ilerledikçe daha fazla belli olarak görüntü anlamında daha da kötü bir sonucun oluşmasına neden olmaktadır. Adeta vücut derisinin üzerinde bir kat daha deri tabakası varmış gibi durması; inişli yokuşlu, çok rahatsız edici bir görünüme de sebep olmaktadır.


Selülit İçin Ne Yapmalı?

Selülit olan kişiler, muhakkak ki sorunun kaynağını biliyorlarsa başta kökünden halletmek için tedavi olmalıdırlar. Fakat oluşan selülitin giderilebilmesi için cilt dışından masaj yapılması, en pratik çözümlerden bir tanesidir. Acvit selülit jeli ile yapacağınız düzenli masaj sayesinde bu sıkıntılı durumdan çok daha kolay ve kalıcı bir çözümle kurtulabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce uygulanması daha da kısa süreli bir çözüme ulaştırır. Acvit selülit jeli bu problemden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.