Sağlıklı Bir Vücut İçin Kıl Batıklarınızdan Kurtulabilirsiniz


Sağlıklı Bir Cilt için Kıl Batıklarından Kurtulabilirsiniz


Kadınlarda kıl batığı özellikle bikini bölgesinde ve koltuk altında olmaktadır. Oldukça acı veren ve kurtulması da bir o kadar zahmetli bir problemdir. Kıl ve tüyler  kötü görünüme sebebiyet vermektedir. Bunlardan kurtulmak isterken oluşabilecek kıl batıkları ise çok daha çirkin bir görünüme sebebiyet verebilir.

Kıl batığı ilerleyen durumlarda enfeksiyon kapabilir ve içi beyaz çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu duruma geldikten sonra batıktan kurtulmak sonrasında tende iz bırakabilir. Bu sebeple kıl batığına sebep vermemek gerekmektedir.

Kıl batıklarının sebebi yanlış ağda uygulamaları olmaktadır. Özellikle cilt yapınız kıl batığı oluşumuna uygunsa ters yönde epilasyon ya da yanlış ağda uygulamasıyla çok çabuk kıl batığı problemine maruz kalabilirsiniz. Sonrasında bu batıklar yarala dönüşmekte ve enfeksiyon kapma riskini artırmaktadır. Pek çok kadın kıl batığı problemi nedeniyle etek ya da kolsuz kıyafetler giyememektedirler.

Hassas bir cilde sahip kadınlar bu sorunla daha fazla karşılaşmaktadırlar. Kıl batığını önlemenin çeşitli yöntemleri mevcuttur. Öncelikle uygulama yaptığınız ağda türünü değiştirebilirsiniz. Size epilasyon aleti ya da jilet uygun olmayabilir. Bunun dışında en kolay yöntem olarak batık önleyici kremler kullanabilirsiniz. Batık önleyici kremi problemli bölgeye masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Ardından kremi uyguladığınız bölgenin üzerini gazlı bez ile sarmanız gerekmektedir. Bu yöntemi bir kaç tekrar ile uyguladıktan sonra batıklardan kurtulabilirsiniz. Batık önleyici kremleri http://acvitkozmetikshop.com/üzerinden satın alabilirsiniz.