Kepek Problemi


Kepek

Kepek saç derisinde oluşan ve kuruyarak pul pul dökülmesi ile saçlarda küçük beyaz cisimler oluşturmasıdır. Günümüzde kepek problemi ile karşılaşmayan çok az kişi vardır. Mutlaka insanların belirli dönemlerinde kepek problemleri olur. Kepek aslından ölü saç derisinin hızlı yenilenmesi sebebiyle oluşmaktadır. Problemin nasıl oluştuğunu bilmek nasıl önlenebilir cevabını bulmayı kolaylaştırıyor.

Kepek oluşumu genetik değildir yani kepekli saçlara sahip olacağınız çocukluktan belli değildir. Ayrıca sanılanın aksine kepek bulaşıcı değildir. Kepekli birisiyle temas ettiğinizde ya da ortak eşya kullanımı sizde kepek oluşturmaz.

Kepek Sorunu

Kepek bir bakteri ya da virüs değildir. Sadece ölen saç derisinin dışarıya atılmasıdır. Ancak buna rağmen sosyal hayatta hoş karşılanmazlar. Bakımlı kadınların en önemsedikleri şey güzel saçlara sahip olmaktır. Bu sebeple kepekli saçlara hiçbir kadının tahammülü yoktur.

Kepek Nasıl gider

Kepek nasıl gider sorusuna cevap olarak öncelikle kepeği önlemek adına dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi saçınızı asla çok sıcak suyla yıkamamanız gerektiğidir. Wax, saç jölesi, saç kremi gibi ürünlerin saç diplerine temas etmesi ve burada kalıcı olması kepek oluşumunu hızlandırır. Özellikle jöle kullanan kadınların mümkünse saç diplerine kadar jöle sürmemelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca günlük olarak saçların mutlaka kepek giderici şampuanlar ile yıkanması gerekmektedir. Kepekleri gidermek adına kullanabileceğiniz şampuan ve losyonlara http://acvitkozmetikshop.com/ sitesi vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Özellikle sizlere siyah şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz.Sitede satılan ürünlerin tamamı orijinal ve onaylıdır.


İlgili Makaleler :

Tüy Problemi
Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı ?
Selülit İçin Ne Yapmalı ?