Kapalı Bayanlar Saç Bakımını Nasıl Yapmalı ?


Kapalı Bayanlar Saç Bakımını Nasıl Yapmalı ?


Kapalı bayanların en büyük sorunlarının en başında saç bakımı gelmektedir. Saçları kapalı olup deri fazla nefes almadığından dolayı saç dökülmelerinin biraz daha fazla olduğu yapılan araştırmalarda ortaya konulmuştur.

Bu araştırmadan yola çıkarak kapalı bayanlar saçlarının dökülmemesi ve daha güçlü olması için biraz daha itinalı saç bakımı yapması kaçınılmaz bir durumdur.

Saç dökülmesi tabirinden ziyade, biz derinin saçı bırakması tabirini daha doğru buluyoruz. Saç derisi ne kadar güçlü olursa saç dökülmesi o kadar az olur. Saç derisini ne kadar çok güçlendirirsek o kadar bakımlı ve gür saçlara sahip oluruz. 

Saç beslendiği kaynak olan deriye bakım yapmaktan başka çaremiz yoktur. Deri ile bir bütün olan saç deriden düştükten yani döküldükten sonra cansızdır. Deriye tutunduğu sürece canlıdır. Bizde saç bakımımıza özen göstererek saçın deriden düşmesini engellemek için itina ile bakımımıza dikkat etmek zorundayız.

Saç bakımını dünyada kendisini ispatlamış olan Polifenollerin çok iyi baktığı aşikârdır. Polifenol molekülü cilde nüfuz edip kolayca emilerek yeni cilt hücrelerini yenilemek üzere sürekli besleyen etkin bir taşıyıcı kurye gibi görev yapmakta ve hücresel düzeyde şu faydaları sağlamaktadır;

Uzun süren çalışmalar göstermektedir ki Polifenoller, serbest radikal gelişiminden koruma sağlayarak hücre zarlarının oksidasyonunu engelleyebilme yeteneği sayesinde cildi korurlar. Polifenollerin epidermiye nüfuz edişi kanıtlanmıştır. Polifenollerin iltihaplanmaya karşı etkilerinin Asetilsalisilik asit’in iki katı fazla olduğuna dair iltihabı azaltma yeteneği kayıt altına alınmıştır. Bundan başka, humik maddelerin toksik madde ve kirlilikleri bir dışa çeken büzücü eylemi vardır. Humik maddeler ayrıca, kan dolaşımını düzelten ve cilt metabolizması ve hücre yenileme sürecini aktive eden vazodilasyonu da etkiler.

Buradan hareketle, kapalı bayanlar saç bakımları biraz daha zordur. Saçları devamlı kapalı olduğu için saç derisi hava almakta zorlanır. Saç dökülmeleri daha fazla olur. Bundan dolayı kapalı bayanlar için Polifenollerle özel üretilen Acvit BİORO özel siyah şampuanı mutlaka denemenizi dermotolog ve saç uzmanları önermektedir. Mutlaka denemenizi ve saç bakımınızı kolaylaştırmanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye ettiğimiz ürünü http://www.siyahsampuan.com web sitesinden satın alabilirsiniz.