Güzellik Uzmanlarımıza Sorun


Cildinize Muhakkak Nefes Aldırın

Günlük yaşantımızda serbest radikaller cildimizdeki gözenekleri kapatarak nefes almasını engellemektedir. İnsan cildi de canlı gibi, insan gibi nefes almakta ve kendisini yenilemektedir.

Kendisini yenilemek için devamlı mücadele eden vücut nefes aldığı sürece yenileme ve değişim işlemini gerçekleştirebilmektedir.

İnsan nefes aldığı müddetçe yaşamını ikame ettirebilmektedir. Cildimizde temiz ve pürüzsüz olabilmesi, yani sağlıklı olabilmesi için cilt hücrelerinin nefes alması şarttır.

Gün içinde yapılan makyajlar ve serbest radikaller cilt hücrelerini tamamen kapatmaktadır. Kapanan gözenekler işlevini yapamaz hale gelmesinden dolayı, hele de bu şekilde uykuya daldığımızda cildimiz kusmalar yapmaktadır. Bu kusma akne, sivilce, kırışıklık şeklinde görülmektedir.

Bundan dolayı akşam evde uyumadan önce muhakkak cildimize nefes aldırmak zorundayız. Çünkü cilt akşam 22.00 – 24.00 saatleri, yani uyku moduna geçtiğinde kendisini daha hızlı yenilemektedir. Onun için her akşam yüz bölgemizde oşan makyaj ve serbest radikalleri temizlememiz gerekmektedir. Bu şekilde ana cildimize kavuştuğumuzda cilt nefes alıp kendini yenileyerek, değişime uğratmaktadır. Aksi takdirde kırışıklıklar, akneler, sivilceler oluşmaktadır.

Mesela sıcak suyla duş aldığımızda vücudumuzda rahatlama ve gevşeme oluştuğunu hepimiz biliriz. Bu vücudumuzdaki serbest radikallerin temizlenip, hücrelerin nefes almasından kaynaklanmaktadır.

Gönül ister ki hiç makyaj yapmayıp, cildinize zarar vermeyin. Ama makyaj artık kadınların bir parçası olmuş durumdadır. 15’li ve 17’li yaşlardan makyaj yapmaya başlayanlarla, makyaj hiç yapmayanlar arasında ilerleyen yaşlarda cilt olarak çok büyük farklar olduğunu görmekteyiz. Makyaj yapanların ciltlerinde daha çabuk deformasyonlar oluştuğunu gözlemlemekteyiz.

Kişisel Bakım ürünlerinde de muhakkak doğal ürünleri tercih etmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde cildimizi düzelteceğiz derken, daha da işin içinden çıkılmaz bir hal aldırabiliriz.

Doğal kozmetikte lider marka olan Acvit Kozmetik ürünlerini öneriyorum. Bütün ürünlerini denemdim. Gerçekten hepsi mükemmel sonuç vermektedir. Cilt konusunda makyaj temizleme jeli hem cilde nefes aldırmakta, hem de canlılık ve parlaklık vermektedir. Arkasından yapılan doğal acvit siyah maske bozulan cildi tamir etmektedir.

Sağlık ve esenlik dileklerimle…


Derya Alkan'a Sorun