Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı ?


Zamanla hassaslaşan cildimiz; uykusuzluk, güneş ışınları, stres, beslenme gibi bazı etkenlerden dolayı gözlerimizin çevresinde halka, morluk ve çökmelerin oluşmasına neden olabilmektedir. En çok da karşılaşılan sorunlardan birisi, yaşın ilerlemesi ile cildin elastikiyetini kaybetmesinden kaynaklı göz çevresi sorunlarıdır. Gün içerisinde ki yoğun iş temposu özellikle öğleden sonra yüzümüze yansımaya başlar ve bu da gözlerde yorgunluk ifadesi şeklinde kendini gösterir. Göz çevresinde oluşan halkalar, göz altı morlukları gibi ciltte ki yansımaları ile meydana çıkar. Yaz günlerinde yoğun güneş ışını almak, kış günlerinde ise hava kirliliği ve soğuk nedeni ile ciltte oluşan deformasyon sonucu cilt soluklaşır ve kırışıklıklar belirmeye başlar. Özellikle birde yaşın ilerlemesi bu nedenlerin daha çok ve sıklıkla yaşanmasına neden olur.

Göz Çevremizi Olumsuzluklardan Nasıl Koruyabiliriz?

Tabii ki de her olumsuz etmenin kendince çeşitli korunma yolları vardır. Fakat oluşmasına engel olunamayan sıkıntılar içinde yok olmaları için çare düşünmek gerekir.

Aşırı göz yorgunluğuna bağlı bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız gözlerinizi yeterince dinlendirmelisiniz. Bazı hastalıklara bağlı olarak oluşan göz çevresi sıkıntılarında ise özellikle alerji gibi hastalıklarda kalıcı çözüm için tedavi şarttır. Çeşitli ilaçların yan etkilerinden kaynaklı sorunlar yaşıyorsanız, ilacın azaltılması ya da değiştirilmesi de çözüm olabilecektir.

Fakat yaş ile ilgili, ya da stres ve hava şartları ile ilgili yaşanabilecek sorunlarda en uygun çözüm, vücudumuzun en hassas cilt dokusuna sahip olan göz çevremize düzenli bakım yapmaktır. Bu bakım, hem göz çevremizi oluşabilecek yan etkilerden koruyacak, hem de yeni oluşabilecek etkilerin oluşumunu engelleyecektir. Acvit 3’ü bir arada göz çevresi bakım kremi, böyle zamanlarda sizler için en uygun çözüm olabilecektir.