Cildinize Eziyet Etmeyin!


Cildinize Eziyet Etmeyin!

Cilde Zarar Verdiğini Bildiği Halde Kadınlar Neden Makyaj Yapar ?

Kadınlar ezelde bu yana hem kendi cinsleri arasında en güzel olmayı, hem de karşı cinslere karşı güzel görünme dürtüsü ile yaşamışlar ve yaşamaya devam etmektedirler.

Vücutlarının her zaman sorunsuz ve pürüzsüz olmasını yeğlerler. Bu 13-60 yaş arası değişmeyen bir olgudur.

Cildi sütten dahi duru olan, makyaja ihtiyaç duyulmayan kadınlar dahi makyajla daha da güzelleştiklerini ve özgüvenlerinin arttığını sanarak cildine bir yığın boya sürmekten feri kalmazlar.

Aslında makyajsızda çok güzel olduğu bilmeleri gerekmektedir. Makyaj yapılan bir cilt çabuk yaşlandığının farkına varmalarını buradan duyuruyoruz.

Makyajdan kadınları vazgeçirmemiz oldukça zor olduğu için temizliğini çok iyi yapmalarını tavsiye ediyoruz. Muhakkak makyaj serbest radikal bir atık duruma düştüğü anda çok iyi temizlenmesi gerekmektedir.

Düşünün makyaj yaparak bir düğüne gittiniz. Düğün bitti eve geldiniz. Muhakkak yüzünüzdeki makyajları tamamen çıkartınız. Yüzünüzdeki makyajları cildinizde kalıntı kalmadan ancak ve ancak Acvit Cilt bakım ve Makyaj temizleme jeli ile çıkarabilirsiniz.

Yüzünüzde makyaj kalıntıları kalırsa cildinizin vay haline…

Hele de cildiniz makyajlı veya kalıntıları kalarak uyursanız cilt nefes alamayacağı için yaşlandırmayı ve tahripleri tetiklemektedir.

Gece cilt uyku modunda kendisini yeniler. Yalnız!

Akşam 23.00 de uyuduğunuzu varsayalım. 23.00-03.00 saatlerinde cilt kendisini yenilemek için mücadele eder. İnsan cildi de insan gibi nefes alır. Şayet cildiniz üzeri kapalı olursa cilt nefes alamaz ve kusar. Ne kusar derseniz? Akne, sivilce, kırışıklık kusar ve cildi tahrip eder. Cilt nefes alırsa bu defa kendisini yenileyerek daha da güzelleşmenizi ve pürüzsüz bir cildi sahip olmanızı sağlar. Her şey kendi elinizde…

Halı Altına Pislik Süpürmeyin

Artı cildinizde oluşan tahribatları ve tahrişleri fondöten ve kapatıcılarla kapatmak yerine tedavi etmek için mücadele vermenizi tavsiye ederiz. Yani, halı altına pislik süpürmeyin. Bir gün gelir koku yapar ve dayanılmaz bir hal alır. Cildinizin pürüzsüz ve tertemiz olması sizin ortaya koyduğunuz tavırla doğru orantılıdır. Cildinize eziyet etmemenizi tavsiye ediyoruz.


İlgili Makaleler :

Tüy Problemi
Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı ?
Selülit İçin Ne Yapmalı ?
Kaş ve Kirpik Sorunu